Techno Beauty, Tekno Güzellik Uygulamaları Nelerdir?

Techno Beauty, Tekno Güzellik Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde tekno güzellik farklı bir seviyeye gelmeyi başardı. Teknolojinin güzellik endüstrisindeki kullanımı anlamına gelen tekno güzellik uygulamaları ile sizde güzelleşebilirsiniz.

Tekno güzellik uygulamaları nelerdir? Sanal güzellik desteği yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinden veriliyor.

Tekno güzellik uygulamaları, akıllı telefonların yüz tanıma özelliği ile entegre şekilde hareket ediyor. Kullanıcıların fiziksel olarak herhangi bir mağazaya gitmesine gerek kalmadan en uygun kozmetik ürünlerine erişebiliyor.

Güzellik Uygulamaları

Mobil cihazlar üzerinden kullanılabilen birçok uygulama yer alıyor. Yüzünüze uygun makyaj ya da saçınıza farklı stiller denemenizi sağlayan farklı çözümler bulunuyor.

Cilt Analiz Uygulamaları

Cildinizin sağlığını ve durumunu takip etmeniz için bu uygulamalardan destek alabilirsiniz. Uygulama üzerinden cildinizi fotoğraflayarak cilt tonunuzu, kırışıklık ve lekelerinizi analiz edebilirsiniz.

Akıllı Makyaj Aynaları

Aynalar üzerinden yüzünüzü fotoğraflayarak size en uygun makyaj önerilerini bulabilirsiniz. Akıllı makyaj aynaları, makyajınızı yaparken size rehberlik edecektir.

Kişiselleştirilmiş Parfümler

Bu uygulamalar sizin kişisel koku tercihlerinize uygun parfüm önerileri veriyor.

Saç Kesim Uygulamaları

Saç stilinizi değiştirmeden önce nasıl görüneceğini merak ediyorsanız bu uygulamalardan destek alabilirsiniz. Yüzünüzün fotoğrafını kullanarak, size farklı saç kesimleri görebilirsiniz. Günümüzde doğal gözükmek moda olmaya başladı. Techno-beauty gereken güzellik desteğini sizlere en iyi şekilde sunabiliyor. Cildi yenilemek, kırışıklık ve sarkmalar üzerinde etkili olmak amacıyla geliştirilen uygulamalar ihtiyaçlarınıza yanıt verebiliyor.

Yüz gençleştirme konusunda birçok kişi en iyi yöntemleri uygulamak istiyor. Eski dönemlerde estetik trendlerinden nasibini alan kişiler şimdi modern yöntemlerden yararlanıyor.

Tekno Güzellik Uygulamaları Nelerdir?

Bıçak altına yatmadan teknolojiden yararlanarak güzelliğinizi en iyi şekilde koruyabilirsiniz.  Yüz gençleştirme için sadece dolgular yeterli olmuyor. İyi bir estetik sonuç için yüzün her hattına doğru müdahalede bulunmak gerekiyor. Bu noktada techno beauty adı verilen alet devreye giriyor. Techno beauty içerisinde birçok yenilik bulunduruyor. Bu yenilikler şu şekildedir.

FaceCake

FaceCake uygulaması, kullanıcının ten rengine uygun olan kozmetik ürünlerini öneriyor. Telefonların webcam’i sayesinde kullanıcılar ürünleri kolayca test edebiliyor.

ShadeScout

Kişinin cildine en uygun makyaj önerilerinde bulunuyor.

Swivel Close-Up

Gözlük, fular gibi aksesuarların da artırılmış gerçeklik ile sanal ortamda deneme yapabilirsiniz. Kullanıcılar isterlerse ekran görüntüsü ya da videolarını arkadaşlarına da gönderebilir.

Fab.by

Saç boyama işlemini yapmadan önce farklı renklerin sizde nasıl durduğunu görebilirsiniz. Kullanıcılar kendilerine en uygun saç rengini anında seçebiliyor.

Haut.AI

Cildin yapısını inceleyerek cilt analizi yapmanıza destek veriyor. Haut.AI cilt bakım markaları için de API desteği sunarak markaların kendi cilt analizi sistemlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Charm

Charm uygulaması, cilt analizi yaparak kullanıcılara cilt bakımı konusunda belirli önerilerde bulunuyor. Cilt bakım uzmanları tarafından hazırlanan bilgilendirme amaçlı birçok yazı bulunuyor.

CureSkin

Akne ve siyah nokta gibi dermatolojik problemler için cilt analizi yapabilirsiniz. Ayrıca kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri için uygun ürünleri görebilirsiniz.

Proven

Her insanın cilt tipi, kişisel ihtiyaçları ve sorunları farklılık gösterebilir. Kişiye özel olarak tasarlanmış bu uygulama en iyi desteği verebilir. Uygulamayı geliştiren şirket gelişmiş yapay zeka teknolojileriyle öne çıkıyor. Skin Genome Projesi ile yapay zeka platformu sizlere en uygun çözümleri sunabiliyor.

ModiFace

ModiFace uygulaması, kullanıcıların güzellik seviyeleri hakkında detaylar veriyor. Cilt kusurları ve hangi kozmetik ürünleri kullanmaları gerektiğini bu yazılımda bulabilirsiniz. ModiFace, e-Ticaret sitelerinde de kullanılabiliyor.

Thermage CPT 

Yaşlanma başladığınız zaman mutlaka önlem almak istersiniz. Kadınlar, bugün artık ciltlerinde meydana gelen değişikliklerin kontrolünü ele almayı planlıyor. Kadınların genç ve güzel görünmesine yardımcı olacak tedavi Thermage üzerinden veriliyor. İnsanların büyük bir bölümü, ameliyatsız ve ağrısız şekilde genç gözükmeyi arzu ediyor. Thermage, kremler ve serumlardan sizlere daha etkin sonuçlar sunuyor.

Thermage’in yeni geliştirilmiş, yapay zeka formudur. Ayrıca FDA onayına sahiptir. Bu cihaz, deri ile temas halinde olan RF enerjisini açığa çıkarır. Daha sonra bu enerji cildi sıkılaştırmak için kullanılır.

ClearLift

Fraksiyonel lazer teknolojisinin en üst noktası olan ClearLift ile kısa zamanda, hiçbir yan etki olmadan genç bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Bu lazer tedavisi ince çizgilerden, kırışıklıklara ve elastikiyet kaybına kadar tüm sorunların önüne geçebiliyor. Cildin üst tabakasında herhangi bir yanma sorunu da görülmüyor. Yüksek kolajen sayesinde daha sıkı, daha elastik ve genç görünümlü bir cilde kavuşabilirsiniz. Anti-aging etkisini cilt yüzeyine zarar vermeden gençleşebilirsiniz.

Her yaş, her cilt tipindeki kadın ClearLift teknolojisinden yararlanabiliyor. Acısız ve yan etki olmadan yüzündeki çizgileri hafifletebilirsiniz. Botoks ve dolgu maddelerinin fazla kullanılamadığı bölgelerde de en iyi sonucu alabilirsiniz.

ClearLift teknolojisi acısız olduğu için diğer lazer tedavilerine göre daha fazla tercih ediliyor. İşlem cilt hücrelerinin kolajen üretimini arttırmaktadır. İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Uygulamada tek bir seanstan sonra bile cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Önerilen seans sayısı tamamlandıktan sonra tedavinin olumlu etkilerini kolayca göreceksiniz.

Beauty Mirror

Laneige şirketi tarafından çıkarılan bu yöntem tüm dünyada popülerliğini korumaya devam ediyor. Firma kozmetik alanında artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojisini bir araya getiriyor. Uygulamalarında piyasada kendinden söz ettirmeye başlayan şirket akıllı aynalarıyla öne çıkmayı başarıyor. Ürün, yapay zeka ve analizleri sayesinde sizlere en uygun cilt desteğini vadediyor.

NakedPoppy

NakedPoppy, kullanmış olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde kullanıcıların yaşını, cilt tipini, göz ve saç rengine göre uygun kozmetik ürünlerini sunuyor. Bu alternatif ürünler ile cildinize en iyi desteği verebilirsiniz. Yazılım size uygun kozmetik ürünleri bulması için ise kısa bir anket sunuyor. Bu anketi doldurarak cildinizle ilgili tüm detayları veriyorsunuz. Günümüzde milyonlarca kadın bu yazılım üzerinden en uygun cilt desteğinden yararlanabilirsiniz.

Güzellik, kişiden kişiye değişen olgulardan bir tanesidir. Günümüzde insanlar güzelliğe çok daha fazla değer vermeye başladı. Avrupa’da ve Amerika başlayan bu fırtına tüm dünyaya sıçramış oldu. Güzellik sektörü çıkışından itibaren her geçen gün daha da fazla kişiye ulaşmayı başardı. Kozmetik sektörünün 2024 yılı sonunda ise 750 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Yakın zamanda görülen salgın sonrasında güzellik sektöründe bir noktası yaşandı. Arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojileri güzellik alanında daha fazla yer edindi. Techno Beauty, kavramı dünyada çoktan popüler hale geldi. Dünyanın dört bir yanındaki kişi bu teknolojilerden yararlanmaya devam ediyor. Akıllı yazılımlar üzerinden cilt bakımınızı yaparak sizde çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Teknolojik yazılımlar gerekli cilt analizini kısa sürede gerçekleştiriyor ve olası sorunlara karşı sizlere en iyi desteği veriyor.

Yapay zekanın her geçen gün hayatımızda daha fazla yer alması nedeniyle bu alanda yazılımlara da ihtiyaç duyulmaya başlandı. Techno Beauty bu konuda sizlere gereken desteği verebiliyor. Gelişmiş güzellik yazılımlarından yararlanarak sizde en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Kozmetik şirketleri de akıllı yazılımlara yatırım yapmaya başladı. Güzellik ürünlerini ve deneyimlerini yaratmaları için teknolojiler en iyi desteği vermeye devam ediyor. Özellikle sanal cilt analizi yapan uygulamalar kadınlar tarafından çok fazla beğeniliyor.

Sizi Arayalım