İnstagram Hesap Silme – İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram Hesap Silme – İnstagram Hesap Kapatma

instagram-dondurma

Günümüzün en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, hem bireysel anlamda hem de şirketlerin büyümesinde sık tercih ediliyor. Sosyal medya kullanmaktan sıkılan bireyler ise Instagram hesaplarının nasıl kapatılacağını merak ediyorlar. Peki, Instagram nasıl kapatılır? Sosyal medyadan sıkılanların yardımına İnstagram hesap silme linki koşuyor. İşte Instagram silme yani Instagram hesap kapatma rehberi!

Şimdi Instagram hesap kapatma işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlatacağız, fakat hesabınızı kapatmadan önce paylaştığınız fotoğraflarınızı saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için de gereken adımları ilerleyen satırlarda iletiyor olacağız.

  • Instagram silme işlemini yapabilmeniz için ilk olarak, eğer oturumunuz açık değilse oturumunuzu açıp altta yer alana bağlantıya gitmeniz gerekiyor.
  • Instagram hesap silme linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  • Diğer adımda “Hesabını neden siliyorsun?” bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Hesap silme nedeninizi belirledikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak.
  • Bu kısımda önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor. Bunları sırayla yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Burada unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.

‘Instagram hesabı nasıl kapatılır?’ sorusunun cevabını yukarıda sıraladık. Bu adımları uyguladıktan sonra Instagram, kullanıcı politikasında değişiklik yapmadığı sürece, aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açmanız mümkün olmayacak. Burada, hesabınızı silmeden önce mutlaka fotoğraflarınızı yedeklemeniz gerektiğini de hatırlatmadan geçmeyelim. Hesabınızı kapatmak istediğinizden emin değilseniz bir süreliğine geçici olarak kapatma veya bir diğer adıyla dondurma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Aradan zaman geçtikten sonra kararınız değişirse, tekrar hesabınıza giriş yapabilir ve hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Instagram hesap silme işleminde kararınızı kesin olarak veremiyorsanız hesabı kapatmak yerine bir süre ara vermek için Instagram hesap dondurma işlemi yapabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram’a ilişkin en çok, İnstagram hesap dondurma ve İnstagram geçici hesap silme nasıl yapılır sorularına yanıt aranıyor. Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı olan sosyal medya uygulaması İnstagram’daki hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar, aşağıdaki adımları uygulayarak hesaplarını dondurabilirler. Instagram hesaplarını nasıl kapatacaklarını gerek mobil gerek masaüstünden araştıran vatandaşlar için Instagram hesap dondurma ve silme linkini merak ediyorlar. İşte Instagram hesap silme ve geçici kapatma ekranı…

İnstagram Geçici Kapatma Ekranı

Instagramınızı kalıcı olarak kapatıp kapatmamaya karar vermemişseniz, geçici olarak kapatmayı deneyebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda yani dondurduğunuzda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yapıp hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Hesabınızı dondurmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan Instagram.com’a giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan simgeye dokunun veya tıklayın. Daha sonra Profili Düzenle’yi seçin.
  • Ekranda aşağıya inerek, sağ alttaki hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine dokunun veya tıklayın.
  • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde aktif hale gelir.
  • Açılan alandan Hesabı Geçici Olarak Kapat’a tıklayın.

Hesabınızı geçici olarak kapatma işlemi için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini kontrol etmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya görmesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

Sizi Arayalım