İnstagram Dondurma Rehberi

İnstagram Dondurma Rehberi

instagram-dondurma

Sosyal medya kullanımı her geçen gün artsa da bazen bireyler bu durumdan sıkılıp sosyal medya hesapların kapatmak isteyebiliyorlar. Durum böyle olunca da Instagram dondurma ya da Instagram silme gibi konular internet üzerinde sık sık araştırılıyor. Sosyal medyadan sıkılanların merak ettiği konuların başında Instagram hesap dondurma linki geliyor. Peki İnstagram dondurma işlemi nasıl yapılıyor? İşte detayları ile adım adım Instagram dondurma işlemi…

İnstagram hesap silme işleminin geri dönüşü olmayan yapısının aksine, hesabınızı dondurarak da sosyal medya ile aranıza mesafe koyabilirsiniz. Sosyal medyaya ara vermek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilen Instagram dondurma işlemi, oldukça araştırılan konular arasında yer alıyor. Instagram hesap dondurma linki sayesinde günümüzün en popüler sosyal medya platformunda hesabınızı silmek yerine dondurarak bir süreliğine ara vermeniz mümkün.

İnstagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hayatımızın neredeyse vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olan sosyal medya, kimi kitleler tarafından samimi bulunmuyor. Aynı kitle, hesapların silinmesi gerektiğini de savunuyor. Bu da kullanıcıların kafasını karıştıran durumlardan biri. Sosyal medya hesaplarından vazgeçmek istemeyen kullanıcılar ise hesaplarını dondurmanın yollarını arıyorlar. Kafa dinlemek ancak sosyal medya hesabınıza da veda etmek istemiyorsanız hesabınızı geçici olarak dondurmayı deneyebilirsiniz. Peki Instagram dondurma işlemi nasıl yapılır? İlk olarak bunun cevabını vermeden önce hesabınızı geçici olarak kapattığınızda/dondurduğunuzda neler olacağını anlatalım;

Instagram dondurma işlemini yaptığınızda tahmin edebileceğiniz gibi fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve profiliniz gizleniyor, ancak silinmiyor. Yani, tekrar giriş yaptığınızda kaldığı yerden Instagram hesabınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

2022 İnstagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesap dondurma işlemini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün değil. Eğer İnstagramınızı dondurmak istiyorsanız bir bilgisayara daha doğrusu internet tarayıcısına ihtiyaç var. Eğer bilgisayarınız yoksa akıllı telefonunuzun tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan Instagram hesap dondurma linkine tıkladıktan sonra adım adım gitmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde;

Instagram hesap dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

  • Hesabımıza instagram.com adresinden giriş yaptıktan sonra “Profil” sayfasına geçiş yapıyor ve kullanıcı adının yanındaki “Profili Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Önümüze gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıyoruz.
  • İşleme devam etmek için Hesabını Geçici Olarak Kapat sayfasında “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna cevap vermeniz ve şifrenizi girmeniz isteniyor. Sunulan seçenekler arasından bir cevabı seçebilir veya doğrudan “Ara vermek istiyorum” cevabını işaretleyebilirsiniz.
  • Şifreyi girdikten sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıkladığınızda Instagram hesap dondurma işleminiz tamamlanmış olacak. Bu işlemlerden sonra profiliniz Instagram’da görünmüyor olacak ve siz yeniden giriş yapana kadar kimse sizi görmeyecek.

İnstagramınızı dondurduktan sonra eğer tekrar aktif etmek isterseniz, hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız tekrar aktif konuma geldiğinde ise fotoğraflarınız hemen gelmeyebilir veya eksik bir şekilde gelmiş olabilir. Bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok, fotoğraflarınız bir süre sonra eksiksiz bir şekilde yerine gelecektir. Burada unutulmaması gereken şudur; bu işlemi 7 gün içerisinde bir kez gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında dondurduğunuz hesabı geri açmanız için 3 saat beklemeniz gerekiyor. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, Instagram hesabınızı aktif hale getirdiğinizde, tekrar dondurmak için 7 gün yani 1 hafta gibi bir süre geçmesi gerekiyor.

Sizi Arayalım