İnovasyon Örnekleri,  En Yaratıcı 24 İnovasyon Örneği

İnovasyon Örnekleri,  En Yaratıcı 24 İnovasyon Örneği

inovasyon-ornekleri

İnovasyon modelleri, bir firma için değerli olan teklifleri ve diğer değer kaynaklarını nakde dönüştürmenin yaratıcı ve yeni bir yolunu bulur. Yaratıcı İnovasyon örnekleri, müşterilerin ve kullanıcıların gerçekte neye değer verdiğini ve yeni gelir veya fiyatlandırma fırsatlarının nerede olabileceğini derin bir anlayışla yansıtır.

 1. Kendi kendinegiden arabaların geliştirilmesi

Dünyanın en büyük araba üreticileri gelecekteki filolarında kullanabilecekleri sürücüsüz ve elektrikli araç teknolojisini geliştiriyor.

 1. Kablosuz Şarj teknolojisi

Dizüstü bilgisayarlardan elektrikli araçlara kadar her şeyi fiziksel temas olmadan şarj etmek için manyetik bir indüksiyon sistemi mevcut. Teknolojinin şu anda yüzde 98 verimliliği var.

 1. TROMM Styler Elbise Buharlı Pişirici

LG, CES’te duyurduğu İnovasyon örneği ile bizi geleceğe götürüyor. Bununla kırışıklıkları, kokuları ve virüsleri giderirken giysileri temizleyip kurutabilirsiniz.

 1. U Soketli AC ve USB Güç Çıkışı

Sonunda bir meraklıların hayali gerçek oldu, U-Socket AC’de iki dâhili USB güç bağlantı noktası var. USB, bağlanana kadar kapalı kalır.

 1. Microsoft’tan Fare’ye dokunun

Bu güzel tasarım, ekran öğelerini değiştirmek için parmak hareketlerine yanıt veren dokunmaya duyarlı noktalara sahiptir.

 1. Polaroid Kamera Gözlükleri

Polaroid, Lady Gaga’yı Grey Label ürün serisinin yaratımcı direktörü olarak işe aldı.  Gözlükler, köprü üzerinde bir merceğe sahip dâhili bir video kameraya ve kullanıcının gözlerini kapatıyor gibi görünen çift LCD’ye sahiptir.

 1. Göçebe iPad Boya Fırçası Stylus

Uzun bir sap ve yumuşak kıllarla yapılmış, iPad için ilk boya fırçası kalemidir. İnanılmaz derecede duyarlı, dokunmatik ekranlı cihazlarda çizim ve boyama için idealdir.

 1. iRobot Scooba 230 Zemin Yıkama Makinesi

İRobot Scooba 230, kompakt bir zemin yıkama robotudur. Ürün, banyo armatürlerinin etrafındaki dar alanlara sığacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz 3,5 inç uzunluğunda ve 6,5 inç civarındadır ve yerleri yıkayan, fırçalayan ve silkeleyen 3 aşamalı bir temizleme sistemine sahiptir. Tek bir temiz seansta 150 fit kare zemin için yeterli temizlik solüsyonunu tutabilir.

 1. Seramik Hoparlörler

Bu seramik hoparlörler, geleneksel Japon seramik dekorasyonundan esinlenen bir yüzey tasarımına sahiptir. Hoparlörler her duvarda harika görünecek ve evinize bir hava katacağı garantilidir.

 1. Tunebug Shake Portable

Shake, siz snowboard yaparken, bisiklet sürerken veya paten yaparken kaskınıza takılan taşınabilir bir bluetooth tabanlı cihazdır. Kulaklık takmak yerine sorunsuz ve tehlikesiz bir alternatif sunar.

 1. Impact Clock

Bu saat, mevcut enerji tüketimini ve hane halkı enerji geçmişiyle karşılaştırmasını gösterir.

 1. Point Abra USB Sürücüsünü Lunar tarafından kontrol edin

Standart USB tasarımının yanı sıra , Abra seksi olarak tanımlıyor. USB, kapatıldığında aşılmaz görünen kusursuz bir dökme metal kasaya sahiptir.

 1. Innova Radio Mirror

Ayna, FM radyo, aydınlatma, saat ve ortam sıcaklığı göstergesinin kontrolüne izin veren bir dokunmatik ekrana sahiptir.

 1. Asus Bang Olufsen NX90 Bilgisayar Dizüstü Bilgisayarı

Bu süper şık Dizüstü Bilgisayar, Macbook Pro’ya biraz rekabet katacaktır. Oldukça parlatılmış alüminyum gövdeye sahip bu ASUS dizüstü bilgisayar, iki dokunmatik yüzeye sahiptir.

 1. Erez Bar-Am Radyo Aktif

Radio Active, ses düzeyini yükseltmek veya istasyonu değiştirmek için dizeleri fiziksel olarak hareket ettirmenizi gerektiren analog bir radyodur.

 1. ORA Watch Concept

Bu saatin alışılmadık bir yaratıcı ekranı var!

 1. Lady Gaga Kalp Atışı Kulaklıkları

Lady Gaga, kaliteyi ve benzersizliği sağlamak için bu tasarımı yarattı. Piyasada buna benzer başka bir kulaklık bulamazsınız.

 1. BeoTime by Bang & Olufsen

Bu flüt saat benzeri, hareket sensörü, otomatik arka aydınlatma, eğim sensörlü ekran yönlendirme ve tabii ki eski güzel bir radyo aracılığıyla erteleme sağlar!

 1. Akıllı Cüzdan

Volterman isimli cüzdan, unutkanlığa ve hırsızlığa karşı önlemler alan bir teknolojiye sahiptir. . Global GPS özelliği var elbette unutursanız anında bulabilirsiniz.  Akıllı telefonunuz ile a entegre edebilirsiniz. Ayrıca kablosuz şarjı da destekliyor.

 1. Güneş Panjurları

Panjurlarınızın size elektrikten tasarruf sağlamanıza destek olacağına 10 sene önce inanır mıydınız?  Oldu bile küçük bir ev ayada ofisin ihtiyaçlarına yönelik kullanabilirsiniz.

 1. Akıllı Havlu

Ev aksesuarı markaları boş durmadı. Geliştirilen yaratıcı İnovasyon örneklerinden biridir. Akıllı havlular ile hem yumuşak ve hem dayanıklı üstelik bakterileri önleme özelliği ile dikkat çekiyor.

 1. Gravity Ağırlıklı Battaniye

Stres, kaygı ve uyku sorunu olan kişilerin uykuya geçişini kolaylaştırıyor. Kendi ağırlığını vücut geneline yaydığından kucaklanmış hissini taklit ediyor. Sinir sistemi rahatladığında serotonin ve melatonin düzeylerini artırıyor.

 1. USB ile şarj edilebilen piller

Sık seyahat edenler için idealdir. Dikkat çekici bir İnovasyon fikridir.

 1. Otopark İnovasyon

Büyük otoparklarda boş bir yer bulmak özellikle büyük şehirlerde oldukça zor. Dönme dolap şeklinde otopark akıllıca bir inovasyon fikri değil mi?

Sizi Arayalım