Android Telefona Format Atma Nasıl Yapılır?

Android Telefona Format Atma Nasıl Yapılır?

android-telefon-sifirlama

Android Akıllı Telefonunuz yavaş, donuyor, yanıt vermiyor, yanlış yanıt veriyor mu veya telefonun şifresini hatırlayamıyor musunuz? Bilinen en yaygın yöntem donanımdan sıfırlama yapmaktır. Başlamadan önce… Cihazınızdaki ayara hala erişebiliyorsanız ve telefonda gezinebiliyorsanız, tam bir yedekleme yapmanızı öneririz. Bir Android telefon nasıl yedeklenir ve sıfırlanır?

Telefon ayarlarından Fabrika Verilerine Sıfırlama.

Fabrika verilerine sıfırlama seçeneklerinize ayarlar aracılığıyla erişmede sorun yaşıyorsanız, yine de Android Akıllı Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz ve bu makale size bunu nasıl yapacağınızı gösterecektir. Dokunmatik ekranınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız veya telefonunuzda doğru bir şekilde gezinemiyorsanız bu mükemmel bir çözümdür. Ayrıca, cihazınızı tamamen açamadığınızda veya telefonunuz hiç açılmadığında da bir seçenektir. Android Akıllı Telefonunuzda bir sıfırlama yapmak istiyorsanız, büyük olasılıkla bir sıfırlamanın telefonlardaki sorunları çözmede ne kadar etkili olabileceğini biliyorsunuzdur.

Android Telefona Neden Format Atmak Gerekir?

Hangi telefonu kullanıyor olursanız olun. İster bugün satın alabileceğiniz en iyi Android telefonlardan biri isterse eski bir telefon olsun, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekmesinin birkaç nedeni vardır. Belki telefonunuz uygulamalarla aşırı yüklenmiş ve yavaş çalışıyor, yeni bir güncelleme indirmişsinizdir ve bu sorunlara neden oluyor veya sadece satmadan önce telefonunuzu sıfırlamak istiyorsunuz. Android telefonunuzu telefon ayarları veya Android telefonu kurtarma modu aracılığıyla nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android telefonda donanımdan sıfırlama için hazırlık nasıl yapılır?

Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için tipik bir alternatif sıfırlamada sadece küçük bir yan not. Telefonu kapatacak, belirli bir tuş kombinasyonunu tutacak, hızlı başlatma / test etme / kurtarma / vb. Ekranına erişecek, sıfırlamayı seçecek ve ardından telefon kendi kendine kapanacaktır. Sonra telefon kendi kendine yeniden açılacaktır. Bu birkaç dakika sürebilir, bazı telefonların yeniden başlatılması 15 dakika kadar sürebilir (oldukça nadir olsa da ortalama bir telefon muhtemelen 3-5 dakika sürer). Devam edin ve ilk aldığınızda yaptığınız gibi tekrar kurun. Pantech tarafından üretilen bir Android Akıllı Telefonunuz varsa, maalesef cihazınızda alternatif bir sıfırlama yapamazsınız. Pantech Akıllı Telefonlarında şu anda donanımdan sıfırlama özelliği yoktur; Pantech telefonlarında mevcut olan tek sıfırlama ayarlarıdır.

Telefonunuzu ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Başlamadan önce, fabrika ayarlarına sıfırlamanın telefonunuzdaki tüm verileri sileceğini bilin. Bu bir nevi Android telefona format atma şeklidir. Kişilerinizi, resimlerinizi, videolarınızı, belgelerinizi ve başka herhangi bir şeyi (tercihen bulutta) yedeklemediyseniz, şimdi yapmalısınız. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce verilerinizi nereye yedekleyeceğinizden emin değil misiniz? Önce bunun nasıl yapılacağına dair kılavuzumuzu okuyun. Android’de bulunan telefonların çeşitliliği göz önüne alındığında, bu kılavuzun örnekleri olarak Pixel 4a ve Samsung’un Galaxy A51’i kullanacağım. Pixel, Nokia, Xiaomi, Motorola gibi Android One cihazlarında ve OnePlus gibi “stok” kullanıcı arayüzüne sahip diğer şirketlerin neredeyse aynı olduğu için iyi bir temel oluşturuyor. Galaxy A51’e gelince, telefon Samsung’un One UI’sını kullanıyor ve şirketin Android dünyasının en büyük üreticisi olması önemli bir farkla, işlerin nasıl farklılaştığını görmek mantıklıdır. Bunun dışında, başlayalım. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yolu ayarlar menüsünü kullanmaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğinin konumu, kullandığınız telefona bağlı olarak biraz değişebilir, ancak Yedekle ve sıfırla menüsünü bulduğunuzda, net olmalısınız. Çoğu Android telefon Pixel, OnePlus, Motorola, Nokia vb. Fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır? Ana ekranınızdan veya uygulama çekmecenizden Ayarlar simgesine dokunun.

  • Ayarlar menüsünün en altına gitmek için yukarı kaydırın. Sistem’e dokunun.
  • Sıfırlama seçenekleri’ ne basın.
  • Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) öğesini seçin.
  • Sayfanın en altına gitmek için yukarı kaydırın.
  • Telefonu sıfırla düğmesine basın.
  • Cihaz PIN kodunuzu girin ve Devam’ı seçin.
  • Her şeyi sil’i seçin.
  • Cihazınız yeniden başlatılacak ve yeni bir telefonmuş gibi ilk kurulumdan geçebilirsiniz.
Sizi Arayalım